Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У замку в Кам’янці-Подільському відкрили виставку «Азов – Янголи Маріуполя»

5 Травня 2024, 12:57

Нещодавно у приміщенні Старого замку Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрилася виставка «Азов – Янголи Маріуполя». Про це повідомляє РеІнформ із посиланнямна фейсбук-сторінку події.

Вона присвячена пам’яті бійців полку «Азов» з усієї України, які загинули під час оборони Маріуполя та «Азовсталі», які є символом українського спротиву.

Зазначається, що в експозиції – понад 200 інформаційних дощок, на яких містяться світлини, біографії та нагороди за мужність кожного з полеглих захисників і захисниць Маріуполя. Наймолодшому з них було 18 років, найстаршому – 63.

Автором виставки є Віра Литвиненко – мама бійця «Азову» Владислава Литвиненка з позивним «Вектор». Він був радіотелеграфістом групи розвідки спеціального призначення. 23 березня 2022 року загинув від артилерійського обстрілу поблизу драмтеатру в Маріуполі під час виконання бойового завдання.

«Це історії неймовірних хлопців та дівчат, їхньої жертовності, зрілості та патріотизму. І водночас – історії страждань матерів, дружин, дітей полеглих захисників, для яких, здається, відкрився ще один вид земних тортур, запроваджений біснуватим сусідом»,повідомив міський голова Михайло Посітко.

Організаторами виступили громадське об’єднання родин загиблих захисників України «Серце нАЗОВні» та Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник.

Відвідати виставку можна до 31 серпня 2024 року.

Нагадаємо, що в мерії Торонто відкрилася фотовиставка про Маріуполь.