Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На ТОТ критично бракує медиків

5 Травня 2024, 10:54

У зв’язку з дефіцитом медичного персоналу на тимчасово окупованих територіях, окупанти продовжують привозити медичні бригади з усіх куточків рф, включаючи інтернів, які не мають диплома лікаря. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Центр національного спротиву.

«Щоб виправити ситуацію із браком медичних працівників окупанти впроваджують програму «Земський лікар» і «Земський фельдшер». Вона передбачає високі зарплати та різні премії. Але і це не працює. Українські медики, які опинилися в окупації, в більшості відмовляються від колаборації з ворогом. Ось тому і доводиться привозити спеціалістів з найдальших куточків росії», – йдеться у повідомленні.

Наприклад, лікарі з Якутії прибувають на Донбас для лікування складних офтальмологічних захворювань. А«спеціалісти» з Карелії приїжджають на окуповані території України, щоб практикуватися в медицині.

Зазначається, що при цьому відстежується тенденція коли при наданні екстреної медичної допомоги перевага надається російським громадянам.

«Це призводить до критичної ситуації в окупованих регіонах, посилюючи епідеміологічну ситуацію та гуманітарну кризу. Смертність серед цивільного населення істотно збільшується», – додають у Нацспротиву.

Раніше РеІнформ повідомляв, що окупанти не можуть налагодити роботу дитсадків на ТОТ.