Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи мають студенти право на продовження виплати допомоги на проживання ВПО?

4 Травня 2024, 14:35

Після внесення низки змін у порядок виплати допомоги переселенцям у багатьох українців виникає питання, чи мають право студенти-ВПО на продовження виплат. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Юридичний порадник для ВПО.

«Питання продовження виплат студентам знайшло своє врегулювання з прийняттям постанови Кабміну №331 від 22 березня цього року. Так, студенти мають право на продовження виплати допомоги на проживання ВПО особисто на себе та у складі сім’ї своїх батьків», – пояснюють юристи.

Відповідно Закону надання допомоги на проживання ВПО діти/особи до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають право на продовження допомоги в складі своєї сім’ї, якщо в сім’ї є:

  • непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;
  • працездатні особи, які провадять підприємницьку діяльність, зокрема, які протягом попередніх 6 місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа – підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;
  • особи, які втратили працездатність (наприклад, досягли пенсійного віку).

Зверніть увагу! Для продовження цієї виплати має звернутися уповноважений член сім’ї.

«Також відповідно до Закону діти/особи віком до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатися за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше, ніж в уповноваженої особи», – пояснюють юристи.

У цьому випадку за продовженням виплат може звертатися сам студент-ВПО. Для отримання виплати важливо, щоб:

  • період переміщення (повторного переміщення) з територій бойових дій або тимчасової окупації був з 1 січня 2022 р;
  • сукупний дохід сімʼї не перевищував 9 444 грн на одного члена сім’ї за останні 3 місяці перед місяцем звернення;
  • була наявна загальна відповідність «майновим» критеріям (про купівлю транспортних засобів, житла, валюти, депозити тощо).

Заявник на виплати не може перебувати на тимчасово окупованій території України.

Раніше ми розповідали, чи може отримати нову довідку ВПО дитина, яка отримала паспорт в 14 років, але не має «прописки».