Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Із початку року на Полтавщині 427 людей отримали ваучери на навчання

4 Травня 2024, 13:31

Полтавщинасеред областей-лідерів за кількістю виданих ваучерів на навчання. Вони дають можливість пройти безкоштовну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за визначеним переліком професій. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт обласної військової адміністрації.

«Із початку року їх отримали 427 людей. Для фінаснування таких послуг уже спрямували понад 4,2 млн грн із держбюджету. Найпопулярніші професії – водій, тракторист, кухар, кондитер, продавець, швачка», – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Зазначається, що мешканці Полтавщини можуть звернутися за консультацією до фахівців підрозділів служби зайнятості. Перелік контактів для довідок за посиланням.

Нагадаємо, що ваучер – це документ, який надає визначеним категоріям громадян право безоплатно пройти навчання у закладах освіти за затвердженим переліком професій і спеціальностей.

Навчатися за ваучером можна за однією зі 124 професій і спеціальностей, за якими він може бути виданий тільки один раз. З їхнім переліком можна ознайомитися за посиланням.

Право на отримання ваучера мають:

  • люди віком старше 45 років (до призначення пенсії за віком);
  • ветерани, учасники бойових дій;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
  • особи з інвалідністю;
  • люди, які отримали поранення внаслідок військової агресії, або звільнені з полону.

Претенденти повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту та не бути зареєстрованими у службі зайнятості як безробітні. А також якщо вони не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3 років.

Щоб отримати ваучер на навчання, необхідно:

  • обрати спеціальність, професію та місце навчання;
  • подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (паспорт, РНОКПП, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це 30 280 гривень). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або особа самостійно доплачують різницю.

Упродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості необхідно укласти договір про навчання із закладом освіти.

Нагадаємо, що від початку року видано понад 6 тисяч ваучерів на навчання.