В Україні розробили серію коротких анімаційних відеороликів про стрес і методи боротьби з ним
4 Травня 2024, 11:21
Вчителі та батьки щодня стикаються з виявами стресу в дітей, вони мають постійно підтримувати їх, зберігаючи власні ресурси. У зв’язку з цим фахівці розробили серію коротких анімаційних відеороликів про те, як працює стрес і які є методи боротьби з ним. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання ZMINA.
Зазначається, що над створенням відеороликів працювали фахівці програми психосоціальної підтримки «Безпечний простір», а також представники громадської організації «Слова допомагають» та Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.
«Як говорити про складне, піклуватися про себе та підтримувати дітей? Ми створили мультфільми, щоб у цікавій формі донести основні підходи до розв’язання цих питань. Для щасливого зростання дитині потрібен надійний дорослий, який має ресурс і розуміє потреби дитини під час важких випробувань», – розповіла психологиня та співавторка програми Оксана Залеська.
Наразі є 3 коротких анімаційних відеоролики:
- «Як підтримати дітей під час війни?» – у ньому батькам, опікунам та вчителям розповідають про дієві способи допомогти дітям в опануванні стресу.
- «Як стрес впливає на навчання дитини?» – пояснює фізіологію стресу в дітей та його вплив на навчання, які гормони де створюються та на що впливають.
- «Як дорослим подбати про себе?» – команда проєкту поділилася практичними рекомендаціями та вправами з боротьби зі стресом саме для дорослих.
«За два роки повномасштабної війни до програми «Безпечний простір» вже приєдналися понад 2 тисячі шкіл з усієї України. Програма надає вчителям практичні навички та знання, як подбати про емоційний стан учнів і власні ресурси та як розпізнати в дітей ознаки стресу і травми», – розповів керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та співавтор програми «Безпечний простір» Сергій Богданов.
Крім того, у межах програми створили онлайн-курс про організацію безпечного психосоціального освітнього простору для вчителів і дітей на основі матеріалів-посібників за рекомендаціями МОН.
Раніше ми повідомляли про те, що покращити стресостійкість та концентрацію на роботі допоможе спеціальна програма.