Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Раді Європи вирішили розпочати підготовку до створення спецтрибуналу з Україною

3 Травня 2024, 11:22

У Раді Європи вирішили почати підготовку до створення спеціального трибуналу, щоб притягти рф до відповідальності за воєнні злочини. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на соцмережу Х міністразакордонних справ Дмитра Кулеби, пише Hromadske.

За його словами, рішення Ради Європи доручає генеральному секретареві організації підготувати необхідні документи, аби сприяти консультаціям щодо потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про його фактичне створення.

«Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України»,зазначив Кулеба.

Міністр також підкреслив, що Україна й надалі працюватиме, аби трибунал повноцінно здійснював правосуддя, оскільки це має вирішальне значення «не лише для всіх українців, але й для всіх народів, які прагнуть жити в мирному та безпечному світі».

Нагадаємо, що 3 липня 2023 року Міжнародний центр з переслідування злочину агресії проти України (ІСРА – International Centre for the Prosecution of the Crime of Aggression against Ukraine) розпочав свою роботу на базі Агенції ЄС з питань кримінальної юстиції (Євроюсту).

ICPA підтримуватиме та координуватиме підготовку справ про злочини агресії, зберігаючи ключові докази та сприяючи процесу створення справ на ранній стадії. Це перший випадок створення ініціативи з розслідування злочину агресії за міжнародної підтримки після Другої світової війни.

Раніше ми розповідали про те, що Рада Європи випустить марку з муралом, що символізує підтримку українців.