Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українські підприємці переважно негативно ставляться до корупційних проявів та схвалюють діяльність її викривачів — дані соцдослідження

3 Травня 2024, 10:45

Абсолютна більшість представників українського бізнесу не толерують корупцію та позитивно ставляться до її викривачів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на дані соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2023», пише пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рівень корупційного досвіду українських підприємців

Зазначається, що наразі найпріоритетнішим для них залишається очищення митниці від корупції. Також у топ-5 пріоритетів входять: публічні закупівлі у сфері дорожнього будівництва та реалізації інфраструктурних проєктів, судова система і гуманітарна допомога у зв’язку з агресією рф.

«Рівень корупційного досвіду українських підприємців у 2023 році дещо знизився у порівнянні з довоєнним періодом (станом на 2021 рік) та фактично не змінився з 2022-го року – 22,2% респондентів мали власний корупційний досвід минулого року. Це суттєво контрастує з рівнем сприйняття поширеності корупції, адже 81,3% представників бізнесу вважають корупцію дуже або дещо поширеною», йдеться у повідомленні.

Крім того, порівняно з довоєнним періодом та минулим роком, підприємці зазначили збільшення корупційних практик лише у сферах діяльності правоохоронних органів та контролю і нагляду за господарською діяльністю. А от у сферах будівництва та земельних відносин, підключення до електро-, газо- й водопостачання, судовій системі та діяльності податкових органів, досвід корупції зменшився.

Відповідаючи на питання про основні корупційні практики у найпроблемніших галузях, підприємці в середньому вчетверо частіше називали ініціаторами корупційних ситуацій посадовців, аніж користувачів державних послуг.

Збільшується частка підприємців, які готові повідомляти про факти корупції

Загалом український бізнес оцінює ситуацію з корупцією оптимістичніше, ніж населення, та має вищий рівень обізнаності про цифрові сервіси.

Протягом останніх чотирьох років частка бізнесменів, які готові повідомляти про факти корупції та схвалює діяльність її викривачів, невпинно зростає. Водночас, попри стабільно позитивну динаміку, частка тих, хто повідомив про корупційну ситуацію компетентним органам, залишається порівняно незначною (14%).

Крім того, НАЗК розробило для викривачів надійні та захищені інструменти повідомлень про корупцію і постійно працює над розвитком та промоцією інституту викривання, тому тенденція до зростання частки викривачів серед бізнесу має зберегтись.

Раніше ми розповідали про те, що з’явився освітній серіал про те, як боротися з корупцією в органах місцевого самоврядування.