Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Латвії не викладатимуть російську мову в школах як другу іноземну

2 Травня 2024, 19:01

Цими днями латвійський уряд одноголосно ухвалив рішення щодо відмови від російської мови як другої іноземної в школах із 2026 року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ZMINA».

Латвійські школярі, які до 1 вересня 2025 року оберуть другою іноземною мовою російську, зможуть продовжувати вивчати цю мову до завершення основної школи.

Зазначається, що російська мова поступово піде зі шкіл, а діти вивчатимуть мови, якими розмовляють у Євросоюзі.

«Після зазначеного терміну, з 2026-2027 навчального року, другою іноземною мовою починаючи з 5 класу можна буде обирати тільки офіційну мову ЄС, країн Європейської економічної зони або іноземну мову, регульовану міжурядовими угодами про освіту. Російська до переліку цих мов не входить», – йдеться у повідомленні.

За даними латвійського міністерства освіти та науки, російська мова викладається як друга іноземна майже в половині шкіл країни. У деяких навчальних закладах альтернативи цій мові взагалі не пропонується.

Наразі з 1 класу учні вивчають англійську як першу іноземну мову, а з другою – починають знайомитися з кінця початкової школи. Теоретично діти можуть вивчати французьку, німецьку та інші мови як другу іноземну, але на практиці найчастіше викладається російська мова, оскільки в школах не вистачає вчителів інших мов.

Перехідний період, під час якого російська мова буде поступово, а не відразу заміщатися німецькою, французькою, іспанською тощо, обґрунтований саме тим, що необхідно підготувати викладачів.

Нагадаємо, що Латвія зарезервувала в бюджеті 5,3 млн євро на відновлення Чернігівщини.

МІТКИ