Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Прикарпатті військовим виділяють п’ять локацій для будівництва житла

2 Травня 2024, 17:02

У Надвірнянській громаді п’ять земельних масивів виділяють військовим під будівництво житла. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова голови Надвірнянської громади Зіновія Андрійовича, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо виділення земельних ділянок для військових.

«Ми сформували базу даних по земельних ділянках… Спільно з депутатами ми знайшли біля п’яти масивів, які будуть надані виключно учасникам бойових дій для житлової забудови і ведення сільського господарства», –повідомив посадовець.

Зазначається, що від початку війни у громаді поки не виділили жодної земельної ділянки через заборону надання дозволу на проєкт землеустрою. Водночас до лютого 2022 року в мікрорайоні вулиці Європейська, що у Надвірній, влада надала дозвіл на багатоповерхову забудову для учасників бойових дій. Також до війни 17 учасників бойових дій отримали земельні ділянки у селі Стримба.

Наразі у громаді діють кілька місцевих програм для допомоги військовим та їхнім родинам. Таким чином, на лікування після поранення військові можуть отримати по 20 тисяч гривень матеріальної допомоги, родини загиблих – по 50 тисяч гривень.

«Для нас надпріоритетне завдання – це допомога ЗСУ. У 2022-2023 роках ми за допомогою бюджетних коштів переказали у вигляді субвенцій, трансферів, фінансової допомоги, одноденного заробітку, закупівлі транспортних засобів та реалізації програм підтримки військових більше 100 млн грн. Для нашого бюджету це більше 40% дохідної частини», – запевняє Андрійович.

Нагадаємо, нещодавно на Прикарпатті запрацювали навчальні центри, які відкрили переселенці з Краматорська.