Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна може запозичити у Камбоджі підхід розмінування земель

1 Травня 2024, 19:24

Україна може перейняти у Камбоджі досвід утилізації вибухонебезпечних предметів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результат нещодавнього візиту української делегації до Камбоджі.

«Розмінування не має закінчуватися лише очищенням території і знищенням вибухонебезпечних предметів. У Камбоджі за підтримки міжнародних партнерів запровадили цілісний підхід, який включає як безпосередньо розмінування, так і допомогу громадам та безпосередньо людям, які починають працювати на очищеній землі. Йдеться про навчання, відновлення інфраструктури тощо. Це дозволяє не просто розмінувати територію, але й повернути туди людей і дати поштовх розвитку території. І це той досвід, який Україна має впроваджувати»,вважає заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Зазначається, що за рівнем технологій, залучених до процесу гуманітарного розмінування, Україна попереду, але може запозичити у Камбоджі досвід утилізації вибухонебезпечних предметів (ВНП).

Наразі в країні значну частину виявлених ВНП не підривають, а утилізують, вилучаючи при цьому дефіцитну в регіоні вибухівку. Україна ж завдяки утилізації зможе перш за все зменшити кількість підривів, що доброякісно вплине на довкілля.

«Камбоджа – це нагадування, як довго вибухонебезпечні предмети можуть впливати на життя людей. У 2022 році майже через 30 років після настання миру в країні від підривів на мінах загинуло 10 людей. Це тільки підтверджує наші наміри прискорити темпи гуманітарного розмінування в Україні, щоб у майбутньому від вибухонебезпечних предметів страждало менше людей», – зауважив посадовець.

Нагадаємо, що розміновувати забруднені вибухівкою території в Україні допомагатиме штучний інтелект.