Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запустили мобільні Центри допомоги врятованим для підтримки українців, які постраждали від війни

29 Квітня 2024, 13:56

Нещодавно відбувся запуск роботи трьох мобільних Центрів допомоги врятованим, завдяки яким жителі деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine.

Зазначається, що два центри, придбані за підтримки уряду Іспанії, працюватимуть у Херсонській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Ще один, придбаний за підтримки уряду Бельгії, працюватиме в Харківській області.

Мобільні центри повністю обладнані для надання консультацій.

Фото: ukraine.unfpa.org

«Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проєкт. Наша мета – розширити географію роботи Центрів та допомогти тим, хто кому складно самотужки дістатися стаціонарних Центрів. Мобільні Центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям», – сказала Ольга Стефанішина, Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Ці осередки створені, щоб реагувати на виклики війни. Допомогу тут можуть отримати внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій чи окупованих територій, місцеві мешканці та усі, хто потребує підтримки.

Фото: ukraine.unfpa.org

Зазначається, що ці осередки є частиною мережі стаціонарних Центрів, які на нині працюють в 11 містах України. Перший запрацював у Запоріжжі у липні 2022 року. Наразі сервіси функціонують також у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Херсоні, Одесі, Полтаві, Кропивницькому, Чернівцях та Мукачеві.

Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з місцевими органами влади. 

Нагадаємо, що в Києві створять ще один центр допомоги постраждалим від насильства.