Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Данія направить 420 млн євро на відновлювальну енергетику та відбудову України

29 Квітня 2024, 13:32

Днями Україна та Данія уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці та відбудови України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство економіки України.

Зазначається, що документ передбачає виділення данським урядом близько 40 мільйонів євро на підтримку приватного сектору, який бере участь у відбудові України, а також 380 мільйонів євро для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику.

«Ми бачимо необхідність подальшого зміцнення комерційних зв’язків між данським та українським бізнесом для підтримки української економіки та бізнес-спільноти. Підписаний нами меморандум передбачає співпрацю з приватним сектором через створений механізм Ukraine Facility з системою позик і гарантій у рамках Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO), який є частиною Дансько-українського фонду, спрямованого на зниження фінансових ризиків, з якими стикаються компанії, що беруть участь у відбудові України»,зазначиламіністерка економіки Юлія Свириденко.

Згідно з досягнутими домовленостями, уряд Данії спрямує нове фінансування до EIFO, сприяючи новим інвестиційним можливостям у розмірі щонайменше 300 мільйонів данських крон (приблизно 40 мільйонів євро).Таким чином загальний пакет фонду сягне 1,3 млрд данських крон, або 170 мільйонів євро.

Крім того, сторони сприятимуть діалогу між данськими фондами та відповідними українськими партнерами для підтримки подальшої співпраці щодо відбудови нашої країни. Представники урядів також домовилися про сприяння зустрічам між данським та українським бізнесом, зокрема через Український інвестиційний форум, а також впровадженню механізмів позик і гарантій, спрямованих на підтримку України.

Окрема увага приділятиметься зеленій трансформації економіки та впровадженню інноваційних рішень у сфері критичної інфраструктури, де Данія має провідні позиції на світовому ринку. Зокрема, для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику, данський уряд виділить додаткове фінансування до Українського механізму EIFO на суму 2,85 мільярда данських крон (приблизно 380 мільйонів євро).

Також Україна і Данія також посилять співробітництво у сфері суднобудування, розвитку та реконструкції морської портової інфраструктури.

Нагадаємо, раніше Україна і Данія підписали декларацію про медичне партнерство.