Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Херсонщині стартував новий проєкт культурного розвитку області

27 Квітня 2024, 11:21

Херсонська обласна військова адміністрація започаткувала ряд проєктів у сфері культури та запрошує долучитись до них громадських активістів, цілих громад та небайдужих мешканців усіх областей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

Зазначається, що в рамках молодіжної ініціативи «Book Shelter» реалізується проєкт збору книжок «Українська книга в укриттях Херсонщини».  Його мета – утворити мобільні бібліотечні куточки в укриттях деокупованих населених пунктів Херсонської області. Наразі в регіоні обладнали вже 30 таких куточків.

Також впроваджуються загальноукраїнські проєкти «Один студент – одна книжка для Херсона» та «Вільні читають українською». Останній охоплює Миколаївську, Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську, Харківську та Сумську області, адже саме тут найбільше зруйнованих чи знищених бібліотек. Долучитися можуть усі охочі, потрібно тільки зареєструватися за посиланням.

Після припинення активних бойових дій на територіях громад області усі книги, зібрані в межах цих проєктів, будуть спрямовані на відновлення книжкового фонду бібліотек Херсонщини.

А проєкт «Російською книжкою по російському окупанту» передбачає збір російськомовної літератури та передачу її на переробку, а виручені кошти спрямувати для підтримки Збройних Сил України.

Крім того, до Дня вишиванки в регіоні стартував проєкт «Вишивана Херсонщина». Він передбачає збір патріотичних виробів рукоділля та подальшу передачу їх нашим військовослужбовцям.

Фото: mcip.gov.ua

Долучитись до проєкту можуть усі майстри, які вишили нитками чи бісером серветку, панно чи картину із зображенням таких символів, як Герб і Прапор України, калину, різноманітні українські орнаменти, надписи зі слів «Україна», «ЗСУ», назви рідного населеного пункту із зображенням відомої у ньому споруди.

Витвори мистецтва просять разом з інформацією про автора надсилати до Херсона на відділення Нової Пошти № 19 за рахунок отримувача Нітчук Ірини, (067) 253-18-00.

Після завершення збору відбудеться виставка отриманих робіт, а всі вироби передаватимуть захисникам і захисницям, які на передовій боронять Херсонщину.

Нагадаємо, раніше в Херсоні презентували проєкт «Валізка з книжками».