Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Розглядається можливість зміни умов вступу на магістратуру для студентів із ТОТ

26 Квітня 2024, 14:01

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) планують замінити на співбесіду з іноземної мови. Про це заявив представник МОН під час засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій, яке відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Під час попередніх нарад обговорювалася пропозиція проводити ЄВІ для студентів із тимчасово окупованих територій в обмеженому дистанційному форматі.

Однак за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, провести ЄВІ в такому форматі для зазначеної категорії осіб немає змоги. Це пов’язано з тим, що організувати належну ідентифікацію учасників та гарантувати дотримання принципів академічної доброчесності при такому проведенні вступних випробувань – неможливо.

Тому наразі МОН розглядає можливість дозволити замінити складання ЄВІ на співбесіду з іноземної мови, яку проводитимуть заклади вищої освіти в дистанційному режимі. Тобто повернути ті норми, які діяли торік.

Це стосується громадян, які:

  • декларують, що перебувають на ТОТ і в поточному році завершують здобуття ступеня бакалавра;
  • планують вступати для здобуття вищої освіти ступеня магістра в тому самому закладі освіти на спеціальності, які не передбачають складання єдиного фахового вступного випробування.

«Маємо забезпечити справедливий і доступний вступ на магістратуру для студентів із тимчасово окупованих територій. Тому дякую всім, хто цьому сприяє», – зазначила Віцепрем’єрка.

Раніше ми повідомляли, що обговорюються нові механізми вступу до вишів абітурієнтів із ТОТ.

МІТКИ