Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чернігові встановлюють мобільні укриття

25 Квітня 2024, 14:17

Нещодавно в Чернігові розпочалося встановлення 10 модульних укриттів для захисту мешканців у разі можливих вибухів. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на слова в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, пише Суспільне.

Зазначається, що ці укриття мають бути виключно з автоматичними замками та не бути відкритими цілодобово.

«Я розчарувався у цих модульних укриттях, коли був у Дніпрі, бо вони всередині перетворилися на громадський туалет. До того як встановлювати ці укриття, і у шести вже встановлених, треба зробити там автоматичні замки, які відкриватимуть укриття тільки під час тривоги. Також ці замки треба налаштувати на те, щоб вони працювали й без зв’язку, інтернету та світла, адже за замовчуванням воно працює через мобільний інтернет», – зазначив він.

Замки будуть відкриватися під час тривоги, а внутрішні двері можна буде відчиняти за допомогою кнопки. Ззовні двері можна буде відкривати карткою, яка буде у комунальників, що прибирають ці укриття.

Міський голова також запропонував керівникам комунальних ЖЕКів встановити подібні автоматичні замки на підвалах у будинках, які мешканці використовують як укриття. Ціна таких замків становитиме дві-три тисячі гривень з річною абонентською платою за користування мобільними картками.

Нагадаємо, що в Одесі вже встановили перші мобільні укриття.