Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Німеччині українським шукачам притулку почнуть видавати платіжні картки для соцвиплат

24 Квітня 2024, 13:13

Нещодавно влада Німеччини схвалила платіжні картки для шукачів притулку. Вони не будуть прив’язані до банківського рахунку, а використовувати їх можна лише для купівель у межах країни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Суспільне».

Зазначається, що днями німецький Бундестаг більшістю голосів ухвалив поправки до закону про виплати біженцям і прохачам політичного притулку. Згідно з ними, соціальні виплати цим категоріям не видаватимуть готівкою, а переказуватимуть на спеціальні передплачені дебетові картки, для обслуговування яких не потрібно прив’язуватися до банківського рахунку.

«Мета цієї правової норми – запобігти переказу біженцями грошей як їхнім сім’ям, які залишилися на батьківщині, так і особам, які доставляють у країну мігрантів нелегальним шляхом», – йдеться у повідомленні.

Кожна земля сама вирішуватиме, яку суму соціальних виплат переказувати на картку шукача притулку. Можливість зняття готівки також обмежать за рішенням кожної землі окремо.

Одним із перших платіжні картки для біженців у грудні 2023 року запровадило місто Грайц у федеральній землі Тюрінгія. Наразі 14 із 16 федеральних земель Німеччини вже погодили єдині стандарти запровадження таких карт. Повний перехід на нову систему соцвиплат біженцям очікується до кінця 2024 року.

Раніше ми розповідали про те, що в Німеччині хочуть пришвидшити процес працевлаштування українців.