Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні стартувала просвітницька кампанія з підвищення рівня кібергігієни

23 Квітня 2024, 15:11

Днями для підвищення рівня кібербезпеки українців стартувала інформаційно-освітня кампанія. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Ради національної безпеки і оборони України.

Її мета – підвищити загальний рівень обізнаності про загрози, що існують онлайн, та навчити українців основам кібергігієни.

«Кібербезпека є важливою складовою національної безпеки України й колективної безпеки цивілізованого світу, Дбати про кібербезпеку має кожен громадянин, незалежно від соціального статусу чи вікової категорії, оскільки це безпосередньо впливає не лише на особисту безпеку, а й на безпеку в країні в цілому», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вплив кампанії спрямовується на кілька вікових груп:

  • підлітки (11-17 років) – користуються всіма технологіями значно впевненіше за більшість дорослих, але мають менше життєвого досвіду і критичного мислення, через що легше потрапляють на гачки шахраїв;
  • дорослі (18-59 років) – користуються технологічними новинками більш вибірково, але не вважають себе цікавими для кіберзлочинців, а тому продовжують нехтувати правилами безпеки;
  • люди похилого віку (60+) – з початком війни все більше користуються онлайн-інструментами для отримання новин і зв’язку з рідними, а тому також потребують підтримки і пояснення правил кібергігієни.

Матеріали кампанії фокусуються на простих і зрозумілих правилах кібербезпеки, яких люди часто не дотримуються у побуті: регулярна зміна паролів, перевірка посилань, за якими переходять користувачі, перевірка надійності мережі Wi-Fi, до якої підключаються ґаджети.

Це вже друга хвиля кампанії з покращення кіберграмотності українців. Перша пройшла з вересня 2022 до вересня 2023 року.

«Щоб забезпечити тривалий і стійкий вплив, кампанія продовжується та постійно вдосконалюється, адаптуючись до нових загроз та залучаючи нових користувачів мережі для створення безпечного онлайн-простору в Україні», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в проєкту «Кібер Брама», що направлений на надання знань громадянам про те, як безпечно користуватись мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в Інтернеті і не стати жертвою ворожої пропаганди, з’явився власний сайт.