Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Разом із батьками з тимчасово окупованої території виїхали 12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка

22 Квітня 2024, 19:52

Родині вдалося виїхати на підконтрольну Уряду територію із міста Гола Пристань, що на Херсонщині, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

За його словами, у будинок сім’ї тричі приходили озброєні російські військові з обшуками. Вони залякували мешканців міста, в тому числі дітей. Після окупантських псевдовиборів місцеві колаборанти погрожували позбавити батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу.

Батьки хотіли, щоб син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи. Тому намагалися виїхати якомога швидше.

Для цього їм не вистачало коштів. Адже батько дітей принципово не влаштовувався на роботу до окупантів, а заробляв гроші, допомагаючи мешканцям міста.

На щастя, з часом родині вдалося виїхати. У Центрі захисту прав дитини з ними вже поспілкувалися психологи та представники державних органів, які готові їх надалі підтримувати.

Дітям допоможуть влаштуватися у школу й за необхідності обрати гуртки.

Раніше ми повідомляли, що Мінреінтеграції спільно із громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» повернули з росії 17-річну Мирославу.