Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Львівщині створять реабілітаційні відділення при всіх кластерних лікарнях області

22 Квітня 2024, 15:29

Цьогоріч на базі кластерних лікарень у кожному районі Львівської області запрацюють реабілітаційні відділення з центрами психологічного здоров’я. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на фейсбук начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького.

«У Львівській області працюють декілька потужних реабілітаційних центрів для наших воїнів та цивільних, які постраждали через війну. Але запит продовжує зростати, тому, щоб і надалі надавати допомогу системно, Міністерство охорони здоров’я України доручило нам створити цього року реабілітаційні відділення на базі кластерних лікарень у кожному районі Львівщини», – йдеться у дописі.

Зазначається, що аналогічні відділення вже діють у Львові, Стрию, Дрогобичі та Новояворівську. У Самборі завершили ремонт і наразі очікують поставку обладнання від МОЗ. У Буську та Червонограді ремонт ще у процесі.

«На базі кожного з цих відділень також плануємо облаштувати Центр психічного здоров’я, бо без психологічної, фізична реабілітація буде неповною. План мінімум – амбулаторна допомога, але йдемо до того, щоб у кожному з них психологічну та психіатричну допомогу надавали стаціонарно, амбулаторно, а також, щоб працювали виїзні мультидисциплінарні бригади»,повідомив Козицький.

Кластерна лікарня це один із типів медичних закладів, які формуються в рамках реформи охорони здоров’я в Україні. Вона передбачає поділ лікарень на надкластерні, кластерні та загальні, залежно від рівня складності та спеціалізації послуг, які вони надають. Кластерні це багатопрофільні заклади, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань.

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрили центр медичної реабілітації Лисичанської багатопрофільної лікарні.

МІТКИ