Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ще в п’яти тергромадах на Волині запрацюють заклади для постраждалих від домашнього насильства

22 Квітня 2024, 12:14

Цьогоріч на території щонайменше п’яти територіальних громад у Волинській області відкриють заклади для підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство соціальної політики. 

«Домашнє насильство є найпоширенішим і найскладнішим видом насильства для протидії. Про це свідчить щорічне збільшення фіксації випадків. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну лише підсилює це негативне явище суспільства. Так, лише на Волині у 2023 році зареєстровано 9 902 повідомлень про вчинення домашнього насильств, за результатами розгляду яких складено 4 633 адміністративних протоколів», – йдеться у повідомленні.

Наразі в області діє 45 спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі:

  • 35 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги;
  • два притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
  • два денних центри;
  • дві кризові кімнати;
  • один центр соціально-психологічної допомоги;
  • три спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування.

Як приклад, у відомстві розповіли про притулок у Зимнівській громаді, який відремонтували за майже 4 мільйони гривень ще у 2021 році. У закладі можна перебувати від трьох до шести місяців, отримуючи спеціалізовані послуги. Звернутися туди по допомогу можуть не лише мешканці Зимнівської громади, але й сусідніх – Локачинської, Литовезької, Оваднівської, Поромівської та Павлівської.

Торік Волинь отримала 7,7 млн грн субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Відповідно вже у березні цього року планують відкриття спеціалізованих закладів у п’яти тергромадах області.

Нагадаємо, нещодавно притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства відкрили в Миколаєві.

МІТКИ