Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи можуть фото або відео з полону змінити статус зниклого безвісти?

22 Квітня 2024, 10:28

Інколи родичі можуть отримувати фото, відео або дзвінок із полону нібито від військовослужбовця, який офіційно вважається зниклим безвісти. Про це йдеться в інтерв’ю представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими «Українській правді. Життя», повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

У Коордштабі зауважили, що до дзвінків, фото та відео з полону ставляться з обережністю, оскільки вони не завжди можуть бути правдивими.

Тому для офіційної зміни статусу цього може бути не достатньо, але у внутрішніх документах бійця можуть маркувати як такого, що «ймовірно у полоні».

Однак фахівці не можуть робити висновків виключно на основі фото чи відео, адже кожен окремий випадок – унікальний. Люди можуть припускати, що це їхній родич, але не можуть підтвердити на 100%. Те саме стосується і свідчень побратимів.

Виключення – якщо на відео людина називає себе та її особу підтвердить портретна експертиза. Цей «ускладнений» механізм розробили для того, щоб мати докази щодо полонених, оскільки фото, відео, телефонний дзвінок та інші матеріали можна сфальсифікувати.

Загалом докази варто фіксувати та передавати у Нацполіцію, Координаційний штаб, Об’єднаний центр СБУ, МКЧХ в Україні й інші відомства, які опікуються військовополоненими.

Зокрема, можете повідомити Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції:

  • зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegramчи Viber;
  • написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці;
  • заповнивши онлайн-форму на сайті Бюро.

Раніше ми повідомляли, яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах.