Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні з’явився мобільний ігровий симулятор для тренування навичок із тактичної медицини

21 Квітня 2024, 11:23

Нещодавно команда львівських розробників запустила для українців мобільний ігровий симулятор LifesaverSIM для тренування навичок з тактичної медицини і домедичної допомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Львівську міську раду.

«LifesaverSIM — перший мобільний ігровий симулятор для тренування навичок порятунку життя та допомоги пораненим в умовах бойових дій. Від сьогодні застосунок, який створила команда львівських розробників для Сил оборони, а також для всіх, хто живе та працює в умовах війни і хоче навчитися надавати допомогу та рятувати життя, можна завантажити безкоштовно», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що всі українці, незалежно від їхнього місця перебування, можуть безкоштовно завантажити застосунок та отримати повний доступ до симулятора, підтвердивши своє громадянство через «Дію».

«Ми всі маємо бути готові до ситуацій, коли наші правильні та швидкі дії можуть комусь врятувати життя. Необхідно здобути практичні знання з інструктором, щоб відчути всі маніпуляції фізично, своїми руками. А в симуляторі тренувати свої навички до автоматизму, тренувати чітку послідовність дій при порятунку життя. В критичній ситуації, у стресі, в нас спрацьовують лише навички, що «на автоматі», і ніщо інше», — повідомили розробники.

Навчальний курс був розроблений спершу для військових, у співпраці з досвідченими інструкторами та бойовими медиками. Він відповідає настановам Комітету TCCC (Tactical Combat Casualty Care — спеціалізована медична програма, розроблена для підготовки військових, яка зосереджується на наданні допомоги — ред.) і стандарту НАТО.

Симулятор враховує всі важливі аспекти надання допомоги на полі бою:

  • дві фази надання допомоги — під вогнем (CUF) та в тактичних умовах (TFC);
  • контроль масивних кровотеч, приховані поранення, накладання турнікета, тампонування ран і тисний бандаж;
  • відновлення прохідності дихальних шляхів, виявлення та усунення обструкцій;
  • травми грудної клітки та оцінка дихання, накладання оклюзійної наліпки та барпінг;
  • розпізнавання шокового стану та контроль некритичних кровотеч;
  • запобігання гіпотермії та підготовка до евакуації.

Застосунок доступний в Apple AppStore та Google Play.

Раніше ми розповідали про те, що український розробник створив мобільний додаток для продажу вживаних речей.