Українці читають переважно фентезі та популярну психологію
21 Квітня 2024, 8:31Серед українських читачів набирає популярності жанр фентезі, наукової фантастики, містики, а також популярної психології. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати дослідження видавництва Bookchef, пише Укрінформ.
Зазначається, що починаючи з 2020 року жанрова прихильність читачів змінилася.
«Якщо 2020 рік відзначався збалансованим інтересом до різних жанрів, а біографії та мемуари виділялися своїми глибокими, рефлексивними наративами, то у 2021 році помітний крен у бік популярної психології свідчив про зростаючий інтерес до самодопомоги та особистісного зростання, спричинений, можливо, глобальним поштовхом до самовдосконалення та підвищення обізнаності про психічне здоров’я», – йдеться у повідомленні.
У 2022 році продовжила зростати популярність психології, але саме жанр фентезі, наукової фантастики та містики почав захоплювати дедалі більше читачів, що свідчить про бажання людей поринути у вигадані світи.
Минулий рік підкреслив цю тенденцію: фентезі, наукова фантастика та містика не лише не втратили своїх позицій, а й значно випередили інші жанри за популярністю, поряд зі стійким інтересом до популярної психології, що відображає подвійний попит як на надзвичайні світи, так і на приземлені та практичні поради.
Звернення до літератури з особистісного розвитку також можна розглядати як проактивний механізм подолання труднощів. Стикнувшись із викликами та невизначеністю війни, люди можуть шукати способи покращити свій психічний та емоційний стан, вдосконалити свої навички та адаптуватися до обставин, що швидко змінюються.
Вибір літератури українцями під час війни можна розглядати як багатогранну психологічну стратегію, спрямовану на підтримку психічного здоров’я, виховання стійкості та віднайдення надії в розпал потрясінь.
Раніше ми розповідали, що в Херсоні презентували проєкт «Валізка з книжками».