Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

УВКБ ООН підтримає проєкти з облаштування житла для переселенців на Львівщині

20 Квітня 2024, 19:16

Управління верховного комісара ООН у справах біженців готове долучитися до підтримки проєктів з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, які наразі реалізуються у Дрогобичі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на міську раду.

Мова йде про будівництво модульного будинку на вулиці Пилипа Орлика та реконструкцію одного поверху будівлі на вулиці Фабричній у Дрогобичі, які розпочалися завдяки підтримці Благодійного фонду «Move Ukraine». Ці проєкти допоможуть облаштувати понад 40 квартир для сімей із числа ВПО.

Зазначається, що днями до міста з координаційною гуманітарною місією завітала делегація представників УВКБ ООН на чолі з головою львівського офісу – Омедом Хосамедіном Аюбом та представники благодійного фонду «Ніка-Україна».

Мета візиту – обговорення існуючих проєктів у громаді та налагодження співпраці з метою акумулювання ресурсів та залучення додаткової підтримки від інших фондів.

 «Реалізовані вами проєкти можуть служити прикладом для інших. Також ми мали змогу оглянути два об’єкти, які реалізовує зараз Move Ukraine у вашому місті. Всі вони дають в результаті довготривале вирішення проблеми. Для нас це дуже цінні ініціативи, тому ми готові підтримувати їх та зі своєї сторони докладати зусилля до залучення інших фондів, щоб акумулювати якомога більше ресурсів» – відзначив голова львівського польового офісу УВК ООН Омед Хосамедін Аюб.

Також гостям презентували досвід Дрогобицької громади у наданні прихистку переселенцям.

«Ми прийняли понад двадцять тисяч осіб. Звичайно, частина людей перебувала у нас тимчасово. Однак понад вісім тисяч осіб залишається проживати в громаді досі. Більшість з них почали будувати нове життя тут і бачать своє майбутнє в нашій громаді. Розуміємо, що якщо не дати людям дах над головою, вони їхатимуть за кордон. Наша країна надалі втрачатиме людей. Тому ми зацікавлені в тому, щоб вони залишались у нас» – наголосив міський голова.

За підсумком візиту сторони погодили підписання меморандуму про співпрацю з метою залучення коштів на реалізацію проєктів з облаштування житла в громаді.

Нагадаємо, що цьогоріч Дитячий фонд ООН (UNICEF) інвестує понад 14 млн грн у розвиток молодіжної інфраструктури Львівщини.

МІТКИ