Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві радянське сховище перетворили на укриття з виставками та книжковим

20 Квітня 2024, 15:43

Платформа «Острів» разом зі студентами Київського національного університету будівництва і архітектури перетворили радянське сховище одного з гуртожитків на стале укриття подвійного призначення – з фотовиставками й книжковим клубом. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на видання The Village.

«Ми досліджуємо це питання вже рік. Функціонування укриття 24/7 з хорошим рівнем облаштування і забезпеченням продуктивного проведення часу – єдина модель, яка стимулює мешканців спускатися у сховище не лише під час повітряної тривоги»,розповідає архітектор проєкту Роман Сах.

Зазначається, що спершу студенти демонтували непотрібні елементи, виготовляли меблі й облаштовували укриття. Під час завершення будівельних робіт вони почали організовувати фотовиставки, концерти та літературні клуби.

Меблі та конструкції проєкту розроблялися так, щоб їх могли легко відремонтувати навіть люди з базовими навичками роботи з інструментами.

У майбутньому платформа «Острів» планує розширити свою діяльність, організувавши ще кілька подібних укриттів.

Проєкт фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, а виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки платформи «Острів» і у співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Раніше РеІнформ повідомляв, що на Херсонщині відкрили дитячі простори в укриттях.

Фото: The Village

МІТКИ