Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У двох областях запустили проєкти, що поліпшать доступ місцевих мешканців до первинної медичної допомоги

16 Квітня 2024, 13:54

Нещодавно запустили проєкти, що поліпшать доступ жителів 72 громад Чернігівщини та Дніпропетровщини до первинної медичної допомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

«У березні 2024 року Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» ініціював два масштабних проєкти для 72 громад Чернігівської та Дніпропетровської областей, мета яких – відновити та розширити доступ майже 1,4 млн жителів до якісної первинної медичної допомоги (ПМД)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вони будуть реалізовані в межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», яку наразі реалізує Проєкт USAID у дев’яти областях. Це дозволить охопити допомогою майже 4 мільйона українців.

«Проєкт працюватиме у найбільш постраждалих від війни громадах. Зокрема, на Чернігівщині, яка з перших місяців війни була окупована ворогом та зазнала численних пошкоджень і руйнувань. Не виняток і Дніпропетровська область, яку постійно обстрілює та атакує росія», – йдеться у повідомленні.

Партнери, які працюватимуть із медичними закладами, громадами та населенням цих областей, – це благодійні організації «Фонд боротьби з раком» та «100% Життя».

Реалізація проєктів починається з ситуаційного аналізу, який дозволить оцінити стан і потреби місцевої системи охорони здоров’я, виявити основні бар’єри доступу до медичних послуг. А також скоригувати зусилля для досягнення результатів із покращення доступу до медичної допомоги, особливо для вразливих груп населення.

За результатами аналізу планується: 

  • запровадження передових моделей та підходів роботи закладів ПМД, таких як мультидисциплінарний підхід у наданні послуг, розширення повноважень медичних сестер, започаткування груп рівних;
  • закупівля обладнання (медичного й офісного);
  • розвиток професійних компетенцій медичного персоналу;
  • покращення комунікацій медичних закладів із пацієнтами, в тому числі направлених на покращення обізнаності щодо безкоштовних медпослуг за державною Програмою медичних гарантій;
  • підвищення фінансової та юридичної грамотності управлінських команд медичних закладів та органів місцевого самоврядування;
  • посилення кібербезпеки закладів.

Проєкти реалізовуватимуться до грудня 2024 року.

Нагадаємо, раніше на Донеччині відкрили три центри інтегрованих медичних та соціально-психологічних послуг.