Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Прикарпатті запрацювали навчальні центри, які відкрили переселенці з Краматорська

16 Квітня 2024, 12:10

Зокрема, у Коломиї та в Калуші відкрили три приватні навчальні заклади, а в Івано-Франківськупочаткову школу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«У партнерстві з місцевим бізнесом ми відкрили у Коломиї дитячий садочок. Нині його відвідують близько 40 дітей. Другий дитячий садочок ми відкрили у Калуші, у 2023 році. Його відвідують 18 дітей. Тоді ж у вересні ми відкрили в Івано-Франківську початкову школу на один клас»,зазначила підприємиця з Краматорська, засновниця мережі релокованих приватних дитячих центрів «Планета знань» Ганна Ощепкова.

Наразі школу відвідують п’ятеро дітей, з них двоє – місцеві і троє – діти з родин ВПО. Наразі навчальний заклад планують розширити.

«Ми в цьому бізнесі працювали з 2014 року. У Краматорську було 4 дитячі центри і дошкільний приватний заклад. Після початку повномасштабної війни, коли дітей евакуйовували, ми релакувались на Івано-Франківщину», – додає жінка.

Вона розповідає, що у перші місяці повномасштабного вторгнення зупинилися в Коломиї, де допомогли з житлом. Спершу просто чекали на закінчення війни, а тоді вивезли обладнання, яке вціліло. Спробували працювати у Коломиї, де дитсадок на початку відвідували, переважно, діти переселенців. Нині ж сюди приводять своїх дітей більше місцеві мешканці.

Загалом, на Прикарпатті у навчальних закладах підприємиця створила близько 15 робочих місць. Крім того, нині жінка шукає людей на виробництво, а це – виготовлення ігор та посібників для дитячих закладів.

Нагадаємо, що на Прикарпатті для дітей переселенців планують створити приватні групи у дитсадках.