Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Хмельницькому облаштували оселі для 75 сімей переселенців

14 Квітня 2024, 13:57

Цими днями в місті презентували 53 кімнати та 22 квартири для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у громаді. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

«Плануємо заселити орієнтовно 75 сімей (це понад 220 людей), які приїхали до нас із зруйнованих чи окупованих міст. Визначати їх будуть за відповідним рейтингом. Найбільше балів у рейтингу мають сімʼї у складі з діючими військовими», зазначив Симчишин.

У межах проєкту капітально відремонтували увесь пʼятий та половину четвертого поверху будівлі гуртожитку на вулиці Інститутській, 12/1. Тут повністю замінили інженерні мережі, систему опалення, інтернет, відремонтували та утеплили дах, укриття, встановили індивідуальний тепловий пункт і сонячні панелі, спеціальний підйомник для людей з інвалідністю, а також облаштували загальну пральню.

Крім того, у місті реконструювали нежитлову будівлю на вулиці Кам’янецькій, 74 два поверхи повністю та половину ще одного облаштували під гуртожиток. У будівлі відремонтували дах, замінили вентиляцію та опалення, встановили котел, сонячні панелі.

Кімнати та квартири умебльовані, там є побутова техніка і посуд. У будинку облаштовано 6 загальних кухонь та загальну пральню.

«У процесі реалізації — ще один проєкт із забезпечення житлом вимушених переселенців. Кошти на нього ми теж виграли у конкурсі від ЄС. Триває тендер на початок будівництва двох багатоповерхівок. Очікуємо уже в квітні оголосити переможця та почати роботи. Вартість проєкту близько 7,5 млн євро», зазначив міський голова.

Проєкт реалізований коштом Євросоюзу у партнерстві з корпорацією «НЕФКО», роботи виконані з дотриманням європейських вимог та стандартів. Вартість робіт і придбаного обладнання становить 1,48 млн євро.

Нагадаємо, що на Хмельниччині створили центр підготовки населення до національного спротиву.

Фото: фесбук Oleksandr Symchyshyn