Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Цьогоріч для підтримки бізнесу Харківщини передбачено півтора мільярда гривень

13 Квітня 2024, 19:07

У межах програм підтримки бізнесу у 2024 році для підприємців Харківщини передбачено 1,5 млрд гривень. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство економіки України.

«У межах цих півтора мільярда гривень бізнес Харківщини може скористатися всіма інструментами в рамках політики «Зроблено в Україні». Це і гранти на переробку, мікрогранти, доступні кредити, іпотечна програма, компенсації аграріям за вітчизняну сільгосптехніку та інші програми. Нам вкрай важливо підтримувати прифронтові регіони, такі як Харківщина. З часу вторгнення в області постраждали понад 60 тисяч об’єктів», – зазначила міністр економіки Юлія Свириденко.

Крім того, з огляду на регулярні обстріли області та проблеми з електроенергією уряд працює над низкою рішень. Зокрема,  розглядається можливість збільшення розміру мікрогрантів для бізнесу Харківщини з 250 тисяч гривень до 500 тисяч гривень. А також над розширенням програми мікрогрантів для самозайнятих осіб до 100 тисяч гривень.

Також опрацьовується потенційне впровадження програми компенсацій для малого, середньо та великого бізнесу Харківщини за збереження або створення  робочих місць упродовж піврічного терміну.

«Міністерствам і відомствам доручено опрацювати можливість надання мікро-, малим та середні підприємства  в м. Харкові портфельних гарантій, а також встановлення пільгових тарифів на залізничні вантажні перевезення зі станцій на прифронтових територіях. Деталі про всі ці ініціативи буде повідомлено додатково у міру ухвалення рішень», – йдеться у повідомленні.

Загалом на підтримку українського бізнесу у 2024 році держава заклала рекордні 45 млрд грн. За прогнозами, із цьогорічного зростання ВВП у 4,6%, вклад цих програм буде на рівні 1%.

Нагадаємо, що на Харківщині створили мобільний додаток з усіма соціальними послугами.