Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні пройшли сертифікацію 33 оператори протимінної діяльності

12 Квітня 2024, 13:11

Наразі в Україні сертифіковано 33 оператори протимінної діяльності та збільшується кількість розробок засобів розмінування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Зросла кількість операторів протимінної діяльності. Нині сертифікацію пройшли вже 33 оператори. На черзі — ще понад 50. Чим більше у нас буде операторів, тим більшою буде конкуренція на ринку. А це знижуватиме ціну розмінування та сподіваємось, підвищуватиме якість»,повідомила посадовиця.

Зазначається, що це також важливо у контексті запуску ринку гуманітарного розмінування.

«Через Prozorro оголошуватимуться торги на проведення розмінування. Фермер вноситиме 20% вартості, решту 80% — держава. Переможе оператор, який запропонує найнижчу ціну і при цьому відповідатиме вимогам. Ця програма запрацює вже у квітні. Наразі фіналізуємо методологію щодо визначення вартості робіт з гуманітарного розмінування», йдеться у повідомлені.

Крім того, наразі зростає кількість не лише операторів протимінної діяльності, але й розробок.

Нещодавно Efarm Pro та ТОВ «Завод Кобзаренка» презентували «Народний розміновувач». Він вже пройшов перші успішні випробування на військовому полігоні. Зараз машина проходить сертифікацію.

Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю до 2 см по заданому маршруту. Прототип розробили на основі українського трактора Т-156. Але повністю його модернізували. Керувати машиною можна віддалено. Тож це ще один крок до безпеки як наших людей, так і наших земель.

Нагадаємо, що з початку року обстежено понад 53,7 тис. га земель сільгосппризначення.