Більшість українців вірять у відновлення країни після війни
11 Квітня 2024, 15:11Майже 70% українців вірять у соціально-економічне відновлення країни після війни. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на дані загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, пише Укрінформ.
Зазначається, що на запитання, чи вірять респонденти у повне відновлення країни після війни, «так» і «скоріше так» відповіли 32,3% та 36% респондентів відповідно. У той же час, 16,4% опитаних зазначили «важко сказати», а 9,6% відповіли, що не вірять чи скоріше не вірять у відновлення.
Більшість опитаних розуміє, що відновлення займе не один і не два роки. 21% респондентів вважає, що процеси відновлення триватимуть від 5 до 8 років, 21,7% переконані, що це займе більше 10 років.
Фото: Вікно Відновлення
Учасники опитування вважають, що найбільшими перешкодами для швидкого відновлення післявоєнної України будуть:
- величезні масштаби руйнувань, спричинені війною (69,8%);
- розкрадання/привласнення коштів, виділених на відбудову, представниками органів центральної влади (58,1%);
- розкрадання/привласнення коштів, виділених на відбудову, представниками органів місцевої влади та місцевого самоврядування (місцевими радами, мерами міст та селищ тощо) (51,9%);
- відсутність професіоналів у владі (36,4%).
При цьому половина опитаних (50,9%) вважає, що для відновлення достатньо просто працювати на своєму робочому місці.
«Хочу підкреслити, що частина респондентів готова набувати нових кваліфікацій та навичок задля реалізації проєктів відновлення, готові волонтерити на користь людей на постраждалих територіях, підтримати фінансово та матеріально важливі проєкти щодо відновлення», – додав аналітик фонду Тарас Жовтенко.
Опитування щодо проблем відновлення України та медіаспоживання громадян проведено на замовлення медіамережі «Вікно відновлення» протягом 3-12 березня 2024 року. Загалом опитано 2000 респондентів віком від 18 років по всій території, що контролюються Україною та де не ведуться бойові дії. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше ми повідомляли, що 95% українців негативно ставляться до рф.