Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Черкасах відкрився інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових

11 Квітня 2024, 9:43

Нещодавно в Черкасах розпочав роботу реабілітаційний центр RECOVERY, який безкоштовно надає допомогу сотням захисників та захисниць України. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на офіційний сайт організації.

Зазначається, що в лікувально-реабілітаційній зоні облаштовано два кабінети фізичної терапії, а також дві зали фізичної реабілітації, які забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Тут також є кабінети для:

  • масажу,
  • ерготерапії,
  • терапії мовлення,
  • психологічної підтримки,
  • ординаторська,
  • кабінети для медичного персоналу та інші службові приміщення.

Інноваційні тренажери та апарати центру покривають весь спектр функціональних порушень пацієнтів, зокрема отриманих унаслідок мінно-вибухових травм. Завдяки такому обладнанню пацієнти зможуть відновлювати ходу, втрачені функції верхніх та нижніх кінцівок на високому технологічному рівні.

Крім того,  в центрі пацієнтів відновлюватиме мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Залежно від потреб кожного пораненого з ним працюватимуть за індивідуальною програмою –– лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші спеціалісти.

Також приміщення облаштовано з урахуванням вимог інклюзивності приміщень: широкі дверні прорізи, відсутність порогів, медичне антиковзке покриття підлоги, поручні в коридорах, санітарні кімнати для осіб на кріслах колісних та душові із сидіннями й поручнями.

Такі ж реабілітаційні центри мережі вже працюють у Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Одесі (два заклади) і на Дніпровщині (два заклади). Планується, що до кінця 2024 року мережа розшириться щонайменше до 16 центрів. Це надасть змогу допомагати понад 20 тис. пацієнтів на рік.

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрили центр медичної реабілітації Лисичанської багатопрофільної лікарні.