Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Аграрії Миколаївщини зможуть отримати допомогу від ООН у розмінуванні та відновленні діяльності

10 Квітня 2024, 16:57

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) надає підтримку українським аграріям. Фермери Миколаївщини зможуть отримати допомогу у розмінуванні та відновленні діяльності. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочинають програму підтримки фермерів Миколаївщини з очищення та відновлення сільськогосподарських ділянок площею від 3 до 300 га, які постраждали від військових дій з лютого 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що малі фермери Миколаївського та Баштанського районів можуть подати заявку про участь у програмі через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 21 квітня 2024 року.

Фермери повинні надати кадастрові дані орних земельних ділянок, які вважаються небезпечними та відповісти на питання щодо оцінки потреб. Це допоможе ФАО розробити відповідну підтримку.

Важливо! Вказати всі геокадастрові номери земель, щодо яких фермери звертаються за підтримкою. Потім надана інформація буде додатково підтверджена за допомогою супутникових знімків.

Пріоритет надаватиметься фермерам, які відповідають наступним критеріям:

  • більший відсоток земель, що не обробляються внаслідок артилерійських обстрілів;
  • кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року;
  • більший відсоток пошкодженої поверхні внаслідок обстрілів;
  • більший відсоток зон забруднення;
  • ґрунти, віднесені до земель загальнодержавного значення;
  • зв’язок ділянок з водозбірним басейном.

Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок відібрані учасники програми будуть повідомлені про подальші кроки щодо отримання допомоги.

Нагадаємо, що на компенсацію фермерам за розмінування земель у бюджеті передбачили 3 млрд грн.