Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Близько 20 тисяч абітурієнтів складатимуть НМТ-2024 за кордоном

10 Квітня 2024, 12:03

Участь у Національному мультипредметному тесті в системі Українського центру оцінювання якості освіти вже підтвердили понад 220 тисяч абітурієнтів, із них 20 тисяч планують здавати тест за кордоном. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на слова заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького в ході ефіру телемарафону «Єдині новини», пише Укрінформ.

«На НМТ вже зареєстровано більше 220 тисяч потенційних абітурієнтів у системі Українського центру оцінювання якості освіти. З них 20 тисяч осіб, які планують складати НМТ за кордоном»,сказав Винницький.

Зазначається, що ці показники подібні до минулого року, коли на НМТ зареєструвалися 260 тисяч абітурієнтів, із яких 20 тисяч складали мультимедійний тест за кордоном.

Крім того, МОН активно співпрацює з партнерами у різних країнах для організації тестування за кордоном.

«В основному це країни Європи – Польща, Німеччина, Італія, Франція, але так само Північна Америка – Канада, США, та Австралія. Створені тестові центри, які обладнані комп’ютерною технікою. Там працюють україномовні інструктори переважно на волонтерських засадах», – зазначив посадовець.

Водночас він назвав міфом думку про те, що нібито вища освіта в Україні не популярна або неякісна.

«20 тисяч абітурієнтів зареєструвалися на мультимедійний тест, перебуваючи за кордоном для того, щоб вступити в український заклад вищої освіти. Вже вдруге ми маємо такі цифри. Немає причини писати НМТ, якщо ти не плануєш вступати в Україні. Це означає ці діти обирають саме українські заклади вищої освіти», – підкреслив урядовець.

Нагадаємо, що реєстрація на НМТ-2024 вже стратувала.

МІТКИ