Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Миколаєві презентували систему DREAM, яка допоможе залучити інвестиції для відбудови

2 Квітня 2024, 10:11

У Миколаєві презентували екосистему управління відбудовою DREAM для регіональних та місцевих органів влади, яка має на меті допомогти громадам залучити інвестиції для відбудови інфраструктури та соціальних об’єктів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що DREAM — це інструмент, який, з одного боку, дозволяє місцевим громадам залучати інвестиції для відновлення постраждалої внаслідок воєнних дій інфраструктури. З іншого — для інвесторів вона є тим майданчиком, де вони зможуть прозоро відстежувати проходження своїх коштів і їхнє ефективне використання. 

«Скажімо, нещодавно відкрили відбудовану школу у Бородянці за рахунок пожертв литовських донорів. Платники податків у Литві можуть зайти на цю платформу і побачити, як і на що були витрачені їхні кошти. Тобто тут можна відслідковувати всі проєкти, які вже фінансуються міжнародним фінансовими структурами», зауважив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

Він додав, що DREAM — це інструмент, який увесь час удосконалюється, до нього приєднується все більше громад та інвесторів. З одного боку, він фіксує потік донорських коштів, з іншого — спроможність громад в Україні ефективно їх використати.

Екосистема створена і працює згідно з Постановою КМУ №1286 від 15.11. 2022 року в якості експерименту. Зараз з цього приводу розробляється законопроєкт про засади відновлення України.

«Наразі ми напрацьовуємо фактаж для прийняття якісного закону і просимо громади долучатися до цього процесу. Адже на місцях краще бачать проблеми та слабкі сторони. Тому нам важливий зворотній зв’язок, щоб всі ці моменти врахувати у законі, який має бути прийнятий вже у цьому році», наголосив заступник міністра.

Крім того, нещодавно був оприлюднений звіт Світового банку та уряду України про потреби на відновлення зруйнованого чи пошкодженого майна під час війни. Сума сягнула 486 мільярдів доларів, з них потреба Миколаївщини наразі оцінена у 14,2 млрд доларів. Міжнародні партнери готові допомагати нашій державі, але громадам потрібно вміти максимально ефективно проходити всі етапи на шляху до отримання фінансування.

«DREAM» — це єдиний національний банк проєктів відновлення, а також це своєрідна покрокова інструкція, прозорий механізм, який своїм функціоналом забезпечує проходження проєкту по шляху до його реалізації»,сказав керівник Проєктного офісу «DREAM» Віктор Нестуля.

Миколаївщина знаходиться серед п’яти регіонів України, які лідирують по кількості руйнувань під час повномасштабної війни. Наразі подано понад 6 тисяч заяв від людей на компенсацію пошкодженого майна за програмою «єВідновлення».

Також громади області долучаються до платформи DREAM — нині подано 79 проєктів на загальну суму понад 6,1 млрд грн.

Нагадаємо, що в двох сільських громадах Миколаївщини встановлять 60 модульних будинків.