Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Конгрес місцевих влад Ради Європи засудив викрадення українських дітей та інші воєнні злочини рф

1 Квітня 2024, 16:51

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи днями засудив незаконну депортацію і русифікацію українських дітей та інші воєнні злочини рф, назвавши їх актами «можливого геноциду». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Декларацію, ухвалену в перший день роботи Конгресу в Страсбурзі, пише Укрінформ.

«Конгрес засуджує жахливі акти викрадення, тортур, навмисних нападів і вбивств місцевих депутатів і цивільних осіб, а також цілеспрямоване руйнування цивільної інфраструктури, незаконну депортацію українців, примусову русифікацію українських дітей, інструменталізацію сексуального насильства та інші воєнні злочини, а також акти можливого геноциду, скоєного російськими військами», – йдеться в тексті документу.

Також депутати місцевих рад засудили незаконне проведення так званих «виборів» у регіонах у межах міжнародно визнаних кордонів України та закликали європейські міста та регіони продовжувати надавати широкомасштабну фінансову та безпекову допомогу українцям.

Також ішлося передусім про вплив війни на українських дітей, та про роль місцевої та регіональної влади у захисті їхніх прав. Учасники засідання заслухали онлайн доповідь Дар’ї Герасимчук – радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Крім того, усі українські делегати вказували на численні злочини росіян, скоєні щодо українських дітей, наголошуючи на тому, що подібні дії є нічим іншим, як геноцидом українців.

«Десятки тисяч дітей втратили своїх батьків на фронті, 5 тисяч – сироти. Сотні тисяч виїхали за кордон. За приблизними даними, росія незаконно вивезла на свою територію близько 150 тисяч дітей, де їм нав’язують ненависть до своєї історичної Батьківщини. За час повномасштабного вторгнення окупанти пошкодили понад 1000 закладів дошкільної освіти та понад 2,6 тисячі шкіл», – таку статистику озвучив у залі ще один український делегат Сергій Мазур.

46-та сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи тривала з 26 по 28 березня в Страсбурзі. Його учасниками стали близько 600 представників національних делегацій, які діють в інтересах більш ніж 130 тисяч органів місцевих і регіональних влад 46 держав-членів Ради Європи. Україна увійшла до складу організації 1995 року.

Нагадаємо, раніше Барселона прийняла декларацію на підтримку України й українців.