В Україні запустили інформаційну кампанію про способи подолання стресу в дітей і дорослих під час війни
1 Квітня 2024, 7:58
Її розробили фахівці програми психосоціальної підтримки «Безпечний простір» Центру психічного здоровʼя Києво-Могилянської академії та громадської організації «Слова допомагають». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Детектор медіа».
Зазначається, що у рамках кампанії розробили серію коротких анімаційних відеороликів, щоб пояснити, як працює стрес і які є методи боротьби з ним:
- перший відеоролик «Як підтримати дітей під час війни» розповідає батькам, опікунам та вчителям про дієві способи допомогти дітям в опануванні стресу.
- другий — «Як стрес впливає на навчання дитини» пояснює фізіологію стресу у дітей та його вплив на навчання, які гормони де створюються, та на що впливають.
- третій — «Як дорослим подбати про себе» команда проєкту наповнила практичними рекомендаціями та вправами з боротьби зі стресом саме для дорослих.
При їх створенні розробники спиралися на результати дослідження Міністерства освіти і науки «Якість організації освітнього процесу в умовах війни». У ньому мова йде про те, що війна значно погіршила психоемоційний стан дітей та підлітків в Україні, а також збільшила кількість звернень щодо психологічної підтримки.
Вчителі та батьки щодня стикаються з проявами стресу у дітей, вони мають постійно підтримувати їх, зберігаючи власні ресурси, переконані в команді «Безпечний простір».
«Як говорити про складне, піклуватися про себе та підтримувати дітей? Ми створили мультфільми, щоб у цікавій формі донести основні підходи до розв’язання цих питань. Для щасливого зростання дитині потрібен надійний дорослий, який має ресурс і розуміє потреби дитини під час важких випробувань», — розповіла Оксана Залеська, психологиня та співавторка програми «Безпечний простір».
У межах кампанії також зʼявилися постери, які можна побачити на сітілайтах Києва з квітня.
«Безпечний простір» — це програма психосоціальної підтримки для шкіл та дитячих садочків. Її компоненти передбачають навчання для вчителів та шкільних психологів, профілактику вигорання, та надання підтримки дітям з симптомами психосоціального стресу і травми.
Нагадаємо, що в українських бібліотеках можна буде отримати психологічну підтримку.