Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Досвід вступу Польщі до НАТО і ЄС може стати корисним для України

28 Березня 2024, 18:06

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила в інтерв’ю польським журналістам. На її переконання, спільні зусилля двох країн-сусідів можуть пришвидшити рух України на шляху до Північноатлантичного Альянсу та Євросоюзу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

 «Сьогодні Україна є захистом для Польщі від орди, яка наступає. А Польща є для України провідником до ЄС і НАТО», – додала посадовиця.

Вона уточнила, що Польща спочатку стала членом НАТО, а потім Європейського Союзу, і такий досвід може стати для нас у пригоді.

Ірина Верещук навела приклад діяльності Європейського коледжу в Натоліні. Заклад входить до переліку лідерів академічних досліджень політики ЄС у Центральній і Східній Європі. В ньому здійснюють підготовку кадрів для євроінтеграції країн регіону. Серед студентів є й українські громадяни, які опановують цю програму.

Проректорка освітнього закладу пані Єва Осніцька-Тамецька свого часу була міністеркою, коли Польща йшла до Європейського Союзу.

«Нам також потрібна така програма. Бо це той неоціненний досвід, який вони можуть дати нам як державі»,пояснила Ірина Верещук.

 «Що стосується вступу до НАТО, то очевидно, що наша присутність у цьому блоці додасть спільного досвіду і стане взаємовигідною для всіх членів Альянсу», – зазначила Віцепрем’єрка.

МІТКИ