Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Хмельницькому для переселенців реконструюють гуртожиток

28 Березня 2024, 12:26

Дві сотні вимушених переселенців, які знайшли прихисток у Хмельницькому, незабаром переїдуть у відремонтовані гуртожитки. Зокрема, на завершальному етапі – реконструкція приміщення на Інститутській, 12/1. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Поділля News».

Зазначається, що наразі там вже відремонтували санвузли, кімнати і місця загального користування. Придбали меблі й побутову техніку.

Для поселення переселенців у гуртожитку підготували шість так званих смарт-квартир та 39 3- та 4-місних кімнат.

«Насамперед в кімнатах замінили повністю систему опалення, проводку, яка прокладалася ще в радянські часи. Самі кімнати повністю відремонтували, встановили нові меблі. У смарт-квартирах стоїть техніка енергозберігаюча, холодильники, дивани, ліжка» – розповів директор КП УМК «Південно-Західна» Олег Зярко.

 

Фото: podillyanews.com

Також у приміщені облаштували загальну кухню, відремонтували місця загального користування, замінили вікна та встановили індивідуальний тепловий пункт. Нині роботи на завершальному етапі.

«Замінено та утеплено покрівлю, вихід на покрівлю, частково замінена система водопостачання, каналізаційне відведення, водовідведення, замінена електропроводка. Зроблено ремонт в укриттях, облаштовується приміщення для пральні і санвузол для людей, які будуть перебувати в укритті», – додав Олег Зярко.

Паралельно роботи з облаштування помешкання для переселенців відбуваються у приміщенні на вулиці Кам’янецькій, 74. Їх мають завершити навесні цього року.

Загалом у два гуртожитки планують заселити дві сотні вимушених переселенців. Проживання для них буде безкоштовним. Сплачуватимуть лише за комірне.

«Люди, які хотіли б заселитися, реєструються у місті Хмельницькому у відділі обліку житла. Найвищий рейтинг будуть мати сім’ї з маленькими дітьми, інвалідами, пенсіонерами», – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, днями за підтримки ЄС в Івано-Франківську відкрили соціальний гуртожиток для переселенців.