Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Більшість українців вважають, що тема ментального здоров’я потребує більшої уваги

27 Березня 2024, 19:22

Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження, проведеного соціологічною компанією Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Так, 44% респондентів вважають, що темі ментального здоров’я останнім часом приділялося більше уваги в інфопросторі. 35% опитаних останнім часом стали більше говорити про це у власному оточенні, а 28% – у родині.

Водночас 75% респондентів вважають, що тема ментального здоров’я потребує більшого висвітлення.

Загалом опитані українці оцінюють свій ментальний стан як середній. Цей показник стабільний і тримається на рівні 50-51% впродовж останніх півтора року.

Щоб впоратися із нервозністю або стресом, респонденти використовують інтернет (39%), перегляд фільмів і серіалів(34%), а також спілкування з друзями та сім’єю (32%).

У питаннях ментального здоров’я українці найбільше довіряють психологам і психотерапевтам (24%), сімейним лікарям(16%) і психіатрам (15%).

Також 27% опитаних вважають, що ставлення у суспільстві до теми ментального здоров’я стало більш позитивним. Водночас 25% – переконані, що покращилося ставлення до людей, які мають такі проблеми.

Серед заходів, які варто було б запровадити у сфері ментального здоров’я, 44% респондентів вказали необхідністьпроводити навчання із самодопомоги та навичок першої психологічної допомоги, а 49% – покращення доступу до такихпослуг.

Раніше ми повідомляли, що Зеленська порадила батькам та опікунам книгу «Ментальне здоров’я дітей під час війни».