Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Донеччині наразі працюють 156 психологів

27 Березня 2024, 16:48

На Донеччині наразі працюють 156 психологів різної кваліфікаційної категорії: клінічні, практичні та медичні психологи. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова регіональної координаторкиВсеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як», в.о. директора КНП «Психіатрична лікарня Маріуполь» Ілони Кислицької, пише Укрінформ.

«Ми створили реєстр наших психологів. І я вам скажу, що кількість психологів в Донецькій області склала 156 осіб. Вони мають різні кваліфікаційні категорії – це і клінічні психологи, це і практичні психологи, це і медичні психологи»,зазначила Кислицька.

Наразі у секторі охорони здоров’я Донеччини працюють 22 психологи, серед них є і практичні, і клінічні, і медичні психологи. В освіті області зараз працюють 128 спеціалістів, які не мають медичної освіти, але закінчили психологічні факультети у навчальних закладах. Також є психологи в соціальній сфері та в громадських організаціях.

«Усі психологи надають послуги з психосоціальної підтримки нашим громадянам Донецької області, а також в рамках Програми ментального здоров’я «Ти Як»,запевнила Кислицька.

Вона порадила, що, якщо з’являються скарги на поганий настрій, депресію, невдоволення всім, що оточує, коли є постійна тривога, і людина не може її собі пояснити, треба звертатися за допомогою до лікаря.

«Є психологи і є психотерапевти, є і психіатри. Тобто сидіти вдома не треба, а треба йти та звертатися за допомогою. Тому що якщо це буде хронічний стан, то це гірше, і довше лікувати»,наголосила Кислицька.

Нагадаємо, що на Донеччині відкрили три центри інтегрованих медичних та соціально-психологічних послуг.