Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Аграріям компенсують 80% вартості розмінування землі – уряд затвердив порядок виплат

27 Березня 2024, 15:05

Нещодавно Кабінет Міністрів затвердив порядок компенсації витрат фермерам за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство економіки.

Зазначається, що на програму компенсації витрат за гуманітарне розмінування в державному бюджеті цьогоріч закладено 3 мільярди гривень.

Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування ділянки фермерам, які працюють на власній чи орендованій землі. Ціна на ці послуги визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro. Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

Фото: me.gov.ua

Зазначається, що не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції, або ж якщо кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. А також аграрії, які перебувають на стадії ліквідації чи банкрутства, та ті, хто має податковий борг.

Нагадаємо, що імовірно забрудненими залишаються 156 000 км2 українських територій, зокрема землі сільськогосподарського призначення.

Раніше РеІнформ повідомляв про те, що Азербайджан тренуватиме українських саперів.