Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Норвегія надала Україні понад 500 млн доларів допомоги – Мінфін

27 Березня 2024, 11:09

З початку повномасштабної війни Норвегія надала Україні понад 500 млн доларів США фінансової допомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на підсумками нещодавньої зустрічі міністра фінансів Сергія Марченка з Надзвичайною і Повноважною Послинею Королівства Норвегії в Україні Хелене Санд Андерсен.

«Зокрема, грант у розмірі близько 485 млн дол. США було спрямовано в рамках проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine). Залучене фінансування було спрямоване на компенсацію видатків держбюджету на першочергові соціальні та гуманітарні потреби. Це пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка», – йдеться в повідомленні.

Крім того, нещодавно Норвегія приєдналася до Багатосторонньої координаційної платформи донорів України.  Країна стала однією з чотирьох нових країн-членів Платформи, що взяли на себе зобов’язання виділити загалом понад 5,5 млрд дол США на відновлення та розвиток економіки нашої держави.

Марченко під час зустрічі розповів, що у 2024 році Україна потребує близько 38 млрд доларів США зовнішнього фінансування від партнерів.

Своєю чергою, Хелене Санд Андерсен запевнила, що уряд Норвегії відданий підтримці України та допомозі у її боротьбі проти агресора.

Нагадаємо, нещодавно Україна отримала грант від Японії та Норвегії на 760 млн доларів.