Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українцям спростили процедуру припинення права власності на зруйноване житло

26 Березня 2024, 14:40

В Україні спростили процедуру припинення права власності на зруйноване житло, яка є необхідною для отримання держкомпенсації за програмою «єВідновлення». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Міністерства цифрової трансформації.

«Забронювали житловий сертифікат? Слід припинити право власності на знищений об’єкт. За відгуками перших власників нового житла, цей етап займав найбільше часу та зусиль. Спрощуємо процедуру», – повідомили в органі.

Зазначається, що відтепер для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості досить витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Цей документ потрібен, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала копію акта.

Отримати відповідний документ можна в будь-якого нотаріуса, який має доступ до реєстру. Крім цього, виписку можна отримати в місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.

«Припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше, ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте за ним кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу», – уточнили в міністерстві.

Нагадаємо, що раніше Уряд удосконалив механізми для реалізації програми пільгових житлових кредитів на житло для ВПО.