Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Австрія готова очолити гуманітарну коаліцію для України

26 Березня 2024, 10:48

Президент Національної ради Австрії Вольфганг Соботка заявив про готовність його країни очолити міжнародну коаліцію з надання гуманітарної допомоги Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова очільника австрійського парламенту в коментарі кореспонденту Укрінформу на полях Конференції спікерів Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону, яка днями відбулася у будівлі законодавчого органу Австрії.

«Ми чітко заявили, що хочемо зосередитися на гуманітарній допомозі. Ми із задоволенням візьмемо тут на себе лідерство», прокоментував Соботка питання про те, чи готова Австрія перейняти на себе лідерство у міжнародній коаліції з надання гуманітарної допомоги Україні.

За його словами, така коаліція могла би бути відображена «у вигляді програми в рамках Європейського Союзу». З австрійського боку процес мали б очолити МЗС чи федеральна канцелярія.

Зазначається, що наразі Австрія надає нашій державі гуманітарну допомогу за різними напрямками, зокрема, підтримуючи рятувальні служби та пожежні команди. Також важливим напрямком, який потребує посилення, є прийняття на лікування та реабілітацію українців, постраждалих внаслідок війни.

Соботка також зазначив, що завдяки конструктивному утриманню нейтральної Австрії Євросоюз може надавати Україні підтримку у військовій сфері.

«Австрія з самого початку зайняла дуже чітку позицію, не лише засуджуючи цю російську агресію, але й, перш за все, проявляючи зацікавленість у тому, щоб усі винуватці були притягнуті до відповідальності. А з іншого боку, оскільки ми є політично нейтральною країною, але, тим не менш, членом Європейського Союзу, ми робимо також великий внесок — завдяки нашому конструктивному утриманню ЄС також може знайти всі необхідні кошти для постачання зброї», заявив він.

Окремо очільник австрійського парламенту наголосив на підтримці Австрією Формули миру Президента України. «Для нас немає жодних сумнівів, що територіальна цілісність України є найважливішою метою»,заявив він.

Раніше ми розповідали, що Австрія продовжила для українців стипендії та звільнення від плати за навчання.