Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Більшість українців виступає за усунення російської мови з офіційного спілкування

25 Березня 2024, 17:10

Більшість опитаних українців (66%) виступає за те, щоб усунути російську мову з офіційного спілкування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому цього року.

«Тільки 3% респондентів вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24% припускають можливість того, щоб російська мова була офіційною в регіонах, більшість населення яких цього хоче», – йдеться у звіті за підсумками соціологічного дослідження.

При цьому серед 24% тих, хто підтримує офіційний статус російської мови в окремих регіонах, 15% проти того, щоб вона стала офіційною саме в їхньому регіоні.

«Отже, на початку 2024 року в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81% або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні», – констатують соціологи.

Зазначається, що на півдні країни 69% українців підтримують повне усунення російської з офіційної сфери. Водночас 18% респондентів у південних областях хочуть, щоб російська мова була або офіційною в їхньому регіоні, або взагалі стала державною.

У східних регіонах країни 52% опитаних підтримують повне усунення російської мови з офіційної сфери. На противагу цьому 34% опитаних хочуть, щоб російська мова або була офіційною в їхньому регіоні, або взагалі стала державною у країні.

За результатами опитувань КМІС, проведених наприкінці 2023 року, 84% українців загалом і 81% російськомовних громадян зокрема вважають, що утисків російськомовного населення в Україні немає.

Опитування проводили з 17 до 23 лютого в межах всеукраїнського опитування громадської думки «Омнібус» методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 1 052 респонденти, які проживають в усіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, що контролювалася урядом України.

Раніше ми повідомляли про те, яким українці бачать майбутнє через 10 років.