Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В українських бібліотеках можна буде отримати психологічну підтримку

24 Березня 2024, 17:55

Уже цьогоріч Міністерство культури та інформаційної політики разом з ЮНЕСКО реалізують проєкт зі створення просторів для психологічної підтримки в бібліотеках. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

Зазначається, що організація в бібліотеках простору для отримання громадянами психосоціальної підтримки запланована в межах пріоритетного проєкту МКІП «Мистецтво допомагати» Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Проєкт допоможе працівникам бібліотек оволодіти техніками першої психологічної допомоги та окремими арттерапевтичними техніками.

Фото: mcip.gov.ua

Зокрема, для створення просторів психосоціальної підтримки у бібліотеках потрібно:

  • підвищити обізнаність працівників бібліотек про проблеми психічного здоров’я та техніки надання першої психологічної допомоги;
  • розвивати компетентності працівників книгозбірень щодо використання окремих арт-терапевтичних технік задля організації заходів із психоемоційного розвантаження для населення громади;
  • розповісти на рівні громади про бібліотечні простори як про хаби психосоціальної підтримки;
  • підвищувати обізнаність людей громад-учасниць проєкту в питаннях психічного здоров’я, проводити спеціальні просвітницькі заходи.

«Завдяки спільним зусиллям МКІП та ЮНЕСКО, а також Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ всі відвідувачі бібліотек, серед яких: захисники та захисниці, дружини, діти і родичі військовослужбовців, вимушено переміщені особи та жителі громад-учасників пілотного проєкту – матимуть змогу отримувати психосоціальну підтримку»,сказала начальниця відділу політики безбарʼєрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКІП Леся Хемраєва.

Проєкт має охопити 15 бібліотек у шести регіонах України. Експерти створять спеціальні програми для тренерів, які навчатимуть працівників бібліотек технікам психосоціальної підтримки.

Раніше ми розповідали, куди звернутися по безкоштовну психологічну допомогу.