Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні створять державний реєстр укриттів

23 Березня 2024, 14:13

В Україні планують створити Єдиний державний реєстр укриттів, який допоможе систематизувати дані про стан кожного по всій країні. Систему можуть інтегрувати в мобільний застосунок Дія. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на сайт політичної партії «Слуга Народу».

Зазначається, що створення державного реєстру стане додатковим засобом забезпечення безпеки і буде відрізнятися від інших баз даних, які наразі існують в інформаційному просторі, оскільки процес наповнення, перевірка даних і управління будуть чітко регламентовані.

«Йдеться про бомбосховища, радіаційні укриття, споруди подвійного призначення, укріплені паркінги, метрополітен. Тобто про все, що можна використовувати для захисту людей під час ворожих атак»,розповідає голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

За її словами, кожна новобудова повинна мати надійне укриття, яке відповідає принципам безбар’єрності для маломобільних груп та осіб з інвалідністю. А невідповідність цим вимогам є підставою відмовити у прийнятті об’єкта в експлуатацію.

Олена Шуляк також додала, що безпековий чинник має найвищу пріоритетність під час планування та забудови територій. Його закріплять як обов’язкову практику в законодавчій рамці відновлення – законопроєкті «Про основні засади відновлення».

Пізніше планується інтегрувати цю систему в мобільний додаток «Дія».

Нагадаємо, що мапа укриттів тепер доступна в мобільному застосунку «Дія».