Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ООН допоможе відбудувати понад тисячу приватних будинків на Харківщині

20 Березня 2024, 18:24

Управління Верховного комісара ООН допоможе відбудувати на Харківщині понад тисячу приватних будинків, пошкоджених унаслідок обстрілів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на зустріч заступника начальника ХОВА Євгена Іванова з представниками Харківського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Зазначається, що в цьогоріч УВКБ ООН планує забезпечувати громади наборами для екстреного ремонту та будівельними матеріалами; партнер «Карітас Україна» надасть грошову допомогу та підрядну підтримку для ремонту 500 будинків на Харківщині.

Також УВКБ ООН через підрядника відремонтує 530 домогосподарств, ще 300 – забезпечить будматеріалами. А ще планується встановлення модульних каркасних будинків для людей, чиї домівки були зруйновані.

Крім того, триває робота і над покращенням умов перебування у двох місцях тимчасового проживання ВПО в області на загальну суму 100 тисяч доларів.

Польовий операційний офіцер Тедді Лепоськи також зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи є надання жителям Харківщини багатоцільової грошової допомоги, оскільки вона є найефективнішим та дієвим способом підтримки людей, які постраждали внаслідок війни.

«У 2024 році УВКБ ООН впроваджуватиме грошову допомогу у розмірі 3600 гривень впродовж 3 місяців: для тих, хто постраждав від ракетних атак або артилерійських обстрілів, і для евакуйованих громадян. Реєстрація отримувачів підтримки відбуватиметься у створених у громадах багатофункціональних центрах захисту, за допомогою мобільних бригад на місцях та віддалено»,розповів Тедді Лепоськи.

Він додав, що впродовж року грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців планують надати 32 000 жителям Харківщини.

Наразі в регіоні зареєстровано близько 530 тисяч внутрішньо переміщених людей.

Нагадаємо, що на Житомирщині за підтримки ПРООН відремонтували три ліцеї, які постраждали внаслідок війни.