Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Розмір матеріальної допомоги для українських біженців у Словаччині не зміниться

1 Червня 2022, 13:45

Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини виплатило останні суми матеріальної допомоги біженцям з України, які мають статус тимчасового притулку. Надалі фінансувати виплати будуть чотири міжнародні організації, при чому розмір їх не зміниться.

Серед цих них – Верховний комісар ООН у справах біженців, Дитячий фонд ООН, Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Міжнародна організація з міграції. Про це повідомили в Центрі праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини. Там зазначили, що біженці не втратять можливості отримати фінансову допомогу, а змінюється лише спосіб їх виплати, інформує ТASR.

В Управлінні також заявили, що розмір допомоги для фізичних осіб становитиме 80 євро. Дитина віком до трьох років матиме право на 160 євро, а дитина віком від 3 до 1860 євро. Конкретний розмір допомоги залежить від кількості та віку членів домогосподарства. Максимальний розмір підтримки становитиме 380 євро на місяць. У разі інвалідності міжнародні організації також можуть надати додаткову фінансову допомогу.

Фінансова допомога біженцям з боку згаданих міжнародних організацій наразі встановлена терміном на три місяці.

Про зміну надання матеріальної допомоги біженцям з України повідомляють листом.

Для отримання допомоги українцям у заяві про надання матеріальної допомоги потрібно вказувати номер телефону словацького мобільного оператора, за яким з ними можна буде зв’язатися.

За даними Управління праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини, біженці можуть отримати словацьку SIM-карту безкоштовно в центрах для біженців в Братиславі або Міхаловце.